Domov - BARBORA OKASOVÁ

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

VITAJTE VO SVETE DRIP'N'CREATE, UMENIA A KRÁSY

"UMENIE MILOVAŤ"

Holíč, Mestské múzeum a galéria, 4. júl - 9. september 2015

Vernisáž, ktorá sa konala 3. júla 2015 ako zahájenie pokračovania výstavy s názvom "Umenie Milovať", odhalila doposiaľ najširšiu zbierku vystavovaných obrazov. Vernisáž poctili svojou návštevou aj skvelý herec Andy Hryc a akademická maliarka Oľga Bartošíková.

Najvačším dielom výstavy je nepochybne "Mária Terézia" s rozmermi 185x215 cm. Na druhej strane najhodnotnejším dielom ostáva podobizeň velikána "Tibora Bartfaya" s jeho vlastnoručným podpisom.

Výstava zahŕňa popri mojej klasickej čierno-bielej tvorbe aj obrazy "Vincentovo ucho", "Sabrina", "Slon, ktorý nosí šťastie", pri ktorých som sa nechala uniesť živými farbami. 

Nenechajte si ujsť túto jedninečnú a hodnotnú výstavu, ktorá vznikla vďaka podpore primátora mesta Holíč, p. Zdenka Čambalu, ako aj ďalších, ktorí na výstave spolupracovali. V nádherných a umenie podtrhujúcich priestoroch Mestského múzea a galérie v Holíči, môžu tieto diela obdivovať priaznivci umenia až do 9. septembra 2015.

"UMENIE MILOVAŤ"

Primaciálny Palác, Bratislava, 15.  - 23. apríl 2014

Umenie milovať. Milovať umenie? Umenie milovať? Každý nájde to, čo hľadá ...
Výstava
s názvom Umenie milovať reaguje na diela, ktoré sú poctou významných umelcov a diel, ktoré sú vytrhnuté z pôvodných kontextov a zároveň sú významovou hrou. V obrazoch je skrývaná nahota, ktorá sa prelína celým konceptom výstavy. Obrazom je pripísaný symbol – zlaté jablko, ktoré apeluje na pojem zlaté jablko sváru, kedy bohyňa sváru Eris nebola pozvaná na svadbu bohyne Thetis a krála Pálea, tak sa pomstila tým, že do sály vhodila jablko s nápisom „tej najkrajšej“. Zlaté jablká sú metaforou nepriateľskej atmosfére, znázorňujú, že každý je hoden lásky, krásy, nehy a úcty, preto sa nachádzajú opakovane v obrazoch a boli inštalované aj do výstavných priestorov. Neexistuje len jedna krása a neexistuje úcta, či neha len pre jedného človeka. Je dosť pre všetkých v takom pomere, na to, byť človekom.
Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na mojej (vtedy) abstraktnej myšlienke a vznikol krásny projekt, ktorý obohatil nie len priaznivcov umenia, ale zároveň pohladkal ľudom srdiečka
:-)

Peter Nagy "REVOLVER A MUZIKA"
Spoločná výstava, Bratislavský Hrad, 9. - 28. apríl 2014

Krása sa pre vnímavých ľudí stáva svätojánskou muškou. Málokto ju videl a musí sa za ňou ísť. Múdri bádatelia sa snažia formulovať estetiku škaredého a vystresovaný človek prestáva rozmýšľať. Možno sa niekedy raz opýta: „Nechápem, čo je to krása?“  tvrdí kurátor výstavy Ľuboslav Moza.

Peter Nagy si ako hosťa svojej výstavy s názvom „Revolver a muzika“ prizval mladú výtvarníčku Barboru Okasovú. V jej dielach sa ukýva nielen krása, krása ľudského tela, ktorú možno vidieť v prvom pláne. Pre dobrého pozorovateľa odkrýva pravdu a stavia ju až do druhého či tretieho poradia vo svojej tvorbe. Niežeby pre ňu nebola dôležitá, ale nechce, aby bola vtieravá. Pozorovateľ musí svoje pravdy a odpovede na otázky hľadať v dielach i v živote.


Výstava sa konala pod záštitou spoločnosti Artem na Bratislavskom hrade a bola oslavou pri príležitosti 55. narodenín Petra Nagya.

"KIWANIS" bábiky v Bratislavskej Bibiane
12.11. - 28.11.2013, Bibiana, Dom umenia pre deti

Bábika KIWANIS nie je len obyčajnou bábikou, dievčenskou hračkou. Projekt bábik KIWANIS podporuje zamestnanosť hendikepovaných spoluobčanov, podporuje deti a rodiny v ohrození. Tento projekt funguje od roku 2006 a vďaka tomu, že sa snaží pomáhať oslovil aj výtvarníčku Barboru Okasovú.

Bratislavský klub úspešne zorganizoval už tretí ročník výstavy a následnej aukcie Kiwanis Bábik v Medzinárodnom dome umenia pre deti BIBIANA (www.bibiana.sk).

Kiwanis Bábiky vyzdobili významní umelci a výtvarníci zo Slovenska, ale aj zahraničia. Barbora Okasová vytvorila a venovala bábiku KIWANIS, ktorá bola zahalená do drippingového šatu. Technika
DRIP'N'CREATE, je špeciálna autorská technika, ktorou sa vyznačujú diela Barbory Okasovej.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky