Archív - BARBORA OKASOVÁ

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

MÔJ ARCHÍV

Maľovanie s majstrom Tiborom Bartfayom
november 2012

Tento celosvetovo uznávaný umelec ma natoľko uchvátil svojim životným dielom, že som sa rozhodla zvečniť ho na svojom obraze.

Nie je to však hocijaký obraz, pretože sa na ňom osobne podieľal aj tento veľký človek. Samozrejme podieľal sa hlavne odovzdávaním skúseností a dobrými, vysoko cenenými radami.

Veľa sme sa pri tom od seba vzájomne naučili, ale zároveň to boli aj veľmi príjemne strávené chvíle pri maľovaní, ktoré tak milujem.

Dokončený a vlastnoručne podpísaný obraz týmto velikánom, bude možné už čoskoro vidieť na
niektorej z mojich nadchádzajúcich výstav.

Stretnutie s legendou priamo v jeho svätyni
august 2012

Bolo mi cťou, keď ma tento večne mladý, optimisticky naladený a "veľký" človek pozval do svojej svätyne, kde sa len tak niekto nedostane. Dovolil mi nahliadnuť do svojho sveta v ktorom je veľa krásy a umenia. Nie je to iba legenda, ale aj skvelý človek neustále sršiaci humorom a doboru náladou. Previedol ma svojim priestranným ateliérom s množstvom sôch a obrazov.

Z hodnotných rozhovorov nakoniec vznikla vzájomná ľudská aj umelecká sympatia a ja sa už dnes teším na ďalšiu návštevu, kedy budem môcť nazrieť ešte ďalej do duše a tvorby tohoto svetoznámeho umelca.

"MILOVAŤ MAĽOVAŤ" Vernisáž Generali
júl 2012

Vďaka láskavosti generálneho riaditeľa a predsedu predstaventva Generali Slovensko p. Vladimíra Bezděka sa konala výstava mojich diel v priestoroch budovy Westend Square, Generali Slovensko v Bratislave. Trvala od 26. júla 2012 do konca roka  2012. Po prvý krát, bol na tejto vernisáži predstavený najväčší súbor mojich diel.

Kurátoro
m vernisáže bol skúsený kunsthistorik a teoretik umenia Dr. Ľuboslav Moza. Zvukovou kulisou vernisáže sprevádzala Lucia Klinovská z G-STRINX a DJ-Gabo.

Súčasťou vernisáže bolo živé maľovanie obrazu technikou "drip'n'create", ktorý vytvorili hostia. Všetky diela na výstave boli predajné. Do priestorov Generali Slovensko prinesla výstava veľkú dávku umeleckej energie :-) O tejto úspešnej výstave napísali aj médiá.

"Zlatá sobota - Umenie nad zlato"
Rotunda 17.12.2011 Bratislava

Je mnoho dobrých výstav. Táto naša mala však osobitú vôňu Vianoc, darčekov, príjemných cien a jedinečnej umeleckej hodnoty. Možno preto, že je cez „Zlatú sobotu“. Výstava sa konala dňa 17. decembra 2011 (v sobotu) v Rotunde pod Slavínom (na ulici Na Slavíne 1, BA), za osobnej účasti vystavujúcich.


Vystavovali:
Pavol Hammel, Daniel Hevier, Peter Nagy, Martin Mihalec, Ivana Benková, Beáta Capková, Nora Gičinská, Gabriela Gombošová, Marta Kissová, Monika Letkovičová, Barbora Okasová, Oliver Judt, Ivan Kubove a výber z kolekcie našich klasikov umenia.

"Deňel - Imunita"
Rotunda 11.12.2011 Bratislava

Vravia skúsení ľudia tým vnímavým: "Mali by ste sa rozhodnúť, do Vianoc je už málo času. Vyberiete si dekoráciu, povrchnosť a neumeleckú plytkosť, alebo kvalitu?" A vnímaví ľudia odpovedajú skúseným: "Už sme si vybrali tvorbu najmladšiu, najhodnotnejšiu a teraz aj najvýhodnejšiu. Z pripravovanej knihy známeho autora "Nájdenie pravdy".


Voľné pokračovanie výstavy umeleckej skupiny Deňel, mladých umelcov na ceste ku vám. Zaspievala talentovaná Monika Stanislavová.


Z repertoáru Johnny Casha zaspieva a zahral jeden z najlepších, Róbert Šimek. Odborník na imunitu Tibor Doboly ju predstavil v plnom rozsahu. Mnoho dobrého umenia, výtvarnej klasiky a ďalších krás.

"Chvála bláznivosti"
9.9.2011 Galéria Slovenského rozhlasu

"Pre neznalosť pravdy si svet idealizujeme." "For not knowing the truth, we idealize our world." (Erazmus Rotterdamský - 500. rokov od vydania knihy) za osobnej účasti 18. slovenských a 18. talianskych autorov.

„Výstava nie je len pre tých, ktorí si myslia, že vedia vládnuť tým druhým.“


Kurátor výstavy: PhDr. Ľuboslav Moza. Na vernisáži predstav
ili knihu Jozefa Leikerta „Ukradnutá mladosť“. Výstavou sprevádzala Barbora Okasová.

V reprezentačnom programe vystúpi
li Giovanni Gentile. V kultúrnom programe zaspievala Katarína Feldeková. Výstava trvala do 2
6. 9. 2011.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky